DIVE-IN

Veronika Psotková

instalace v (A)void Gallery - kobka na Rašínově nábřeží

A(void) Gallery působící v kobce č. 10 na pražské náplavce poskytla své prostory nové instalaci sochařky Veroniky Psotkové s názvem DIVE IN. Autorka známá netradičními prostorovými instalacemi stylizovaných drátěných figur a objektů ve veřejných prostranstvích i v interiérech, představuje své sochy ve spolupráci s A(void) již potřetí. V roce 2013 jste mohli potkat na palubě A(void) Floating Gallery její BIKINY CLUB a v podpalubí SAUNU, V letech 2015 a 2016 bylo možné po dobu 9ti měsíců potkávat  její AKVABELY pod ikonickým železničním mostem. Tentokrát je její dílo site-specific instalací vytvořenou na míru prostoru galerie a přímo inspirovanou prostorem kobky. Autorka plně využívá dispozici velkorysého kulatého okna, které je jak hlavním prostředníkem k prožití instalace, tak její součástí…


 


 Galerijní prostředí jí umožňuje ve větší míře experimentovat s lehkostí zavěšení i osvětlením, které ve výstavním prostoru sehrává naprosto zásadní roli.


Tvorba Veroniky Psotkové je založena na principech realistického figurálního sochařství. Její sochy odkazují jak ke klasické, tak k soudobé figurální tvorbě.


Drátěné plastiky autorka vnímá jako transparentní sochařské kresby, které citlivě reagují na změnu světelných podmínek.